Chtěli byste sem popis nějakého filmu nebo filmy či seriály na doporučení? Ozvěte se do rubriky Na přání. =D

Nyní: 2. kapitola The prophecy of darkness - Potíže začínají =) SEM
Připravuje se: 3. kapitola =) 8.10.2012

Premiéry v kinech:
House at the end of the street - 21.9.2012 Horor/Thriller =) TRAILER ZDE
Red dawn - 21.9.2012 Akční/Thriller =) TRAILER ZDE
Jeniček a Mařenka: Lovci čarodějnic - 28.2.2013 Akční/Komedie/Fantasy =) TRAILER ZDE
G.I.Joe 2: Odveta - 11.4.2013 Akční/Dobrodružné/Sci-Fi =) TRAILER ZDE (Tohle bude dobrý maso!!)
Assasin's Creed - 2014 (Sice si ještě počkáme, ale myslím, že to bude stát za to)


2. kapitola - Potíže začínají

30. září 2012 v 13:44 | Maky Shanigan |  The prophecy of darkness
Tak, další kapitolka je na světě. Možná tam budou nějaké chyby, když jsem se omylem přepsala. Kdyžtak mě na ně prosím upozorněte.Doufám, že se Vám jinak bude líbit.

Kapitolový soundtrack:


"Sakra Eli, ty víš jak na kluky," volala na mě Lili z prvního patra z mého pokoje. Podívala jsem se na hodiny. Byly dvě. Měla jsem ještě hodinu čas. Zrovna jsem krájela jahody, když se Lili přiřítila dolů ze schodů a popadla mísu hotového zeleninového salátu. Já nasypala zbytek do své mísy a vyběhla schody nahoru za ní. Když jsem položila mísu na stůl, otočila jsem se na Lili.
"No jo, jenže on si o to koledoval. Jsem zvědavá, jak se bude tvářit, až zjistí, že mám černej pásek." Rozesmála jsem se a skočila na postel. Lili skočila za mnou a rozváleli jsme celou ustlanou deku.
Najednou jsem ztuhla a zařvala. "Kdo bude dole poslední, spí na balkóně."
Hned se svými slovy jsem seskočila z postele a začala ze sebe rychle shazovat uniformu, až svršky létaly po celém pokoji. Lili následovala mého příkladu, ale měla tu smůlu, že měla zrovna tyhle blbé boty. Vyběhla jsem na balkon, odrazila se od skokanského můstku a skočila perfektní šipku do bazénu pod ním. Když jsem se vynořila, Lili zrovna skákala, takže mě zalila vlna vody. Rychle jsem k ní doplavala a než se stihla vynořit, už jsem jí topila. Chytla mě za nohu a začala mě lochtat. Musela jsem jí chtě nechtě pustit. Po chvilce dovádění jsme vylezli. Lili se rozvalila na lehátko, aby se mohla opalovat a já jsem šla nahoru do svého pokoje se obléct a usušit. Hodila jsem jí z balkónu ručník. Popadla jsem velkou tašku, kterou jsem měla položenou v rohu šatny a vyrazila zpět po schodech dolů.
"Už zase? Jak často tohle děláš?" volala na mě Lili, když jsem procházela okolo.
Položila jsem tašku na zem a začala si nandávat chrániče na předloktí a na palec. "Dost často, když tě něco baví, tak se tomu pravidelně věnuješ ne?" Sehnula jsem se, rozepla tašku a vytáhla svůj nádherný kladkový luk. Lili zavrtěla hlavou a dala se do čtení nějakého časopisu o tetování, který si přinesla.
Já se zadívala před sebe na terčovku. Luk ještě na chvilku položila, abych si mohla svázat vlasy do vysokého culíku. Z toho jsem spletla cop a pevně ho svázala. Vzala jsem luk do ruky, nasadila šíp na tětivu, natáhla, zamířila a ztuhla. Ani jsem nedýchala a poslouchala okolí. Uslyšela jsem tiché kroky v domě. To bude jistě Sarah, naše hospodyně. Vypustila jsem šíp a ten s tichým, sotva slyšitelným svistotem doletěl přímo doprostřed 100 m vzdálené terčovky. Vzala jsem si další šíp a pro sebe se potichu zasmála. Otočila jsem se o 180 stupňů, zamířila a vystřelila.
"Asi jsem měl přijít předníma dvěma a zazvonit co?" smál se Jake a s rukama nahoře ve znamení, že se vzdává se pokoušel nezdařile vytáhnout šíp, který mu vězel v tričku a on sám byl v tuhle chvíli připoután ke stromu. Přišel stejnou cestou, jakou já chodím ráno běhat.
Když jsem k němu došla a jediným škubnutím jsem šíp vytáhla ze stromu i z jeho trička, podíval se na mě takovým zvláštím pohledem, až mě zamrazilo v zádech.
"Poslyš, věděla si že jsem to já nebo ne?" ptal se mě už zase s tím jeho věčným úsměvem.
"Když to chceš vědět, tak jo. Věděla jsem přesně, že si to ty. Prostě tě poznám."
"Věděla si tak jistě že mě netrefíš? Vždyť si mě mohla zabít." řekl naoko obviňujícím hlasem.
Otočila jsem se a v mžiku vystřelila právě vyndaný šíp do terčovky, nyní vzdálené skoro 200 metrů. Jako vždy neomylně do středu.
"Ještě nějaké otázky?" usmála jsem se nevině. "Samozřejmě, že jsem věděla, že se trefím kam chci. Střílím už od svých 7 let."
"Ahoj Jakeu, tak už to na tebe taky zkoušela?" zamávala Lili z lehátka, když jsme k ní došli. Já už i s lukem a šípy a chrániči bezpečně v tašce a Jake s úsměvem a děravým tričkem.
"Jo, a v jednu chvíli jsem myslel, že je po mě. Ty už si taky byla obětí zájmu?" ptal se se zájmem Jake.
"Jasně," usmála se Lili. "Ale já v tom byla dobrovolně. Sázky jsou sázky a my se rády sázíme. Třeba dneska spím na balkóně." A zase se smála na celé kolo.
"No jo, to jsem poznal. O co jsme se vůbec sázely my dva?" podíval se na mě.
Já se zase podívala na Lili, ale ta zírala na Jakea a pořád se děsně smála.
"Asi o nic, ale jestli ti to udělá radost, tak můžeme. Ale být tebou, tak bych to nechala na příště." Podívala jsem se na něj svým tajemným pohledem.
On se najednou otočil a podíval se na mě tak prozíravým pohledem až mě zase zamrazilo v zádech.
"Slyšel jsem tady něco o boji ne? Tak mám být údajně zmlácen?" podíval se okolo sebe.
Já ukázala na nízký domeček vedle hlavního a pokývala hlavou. "Přesně tam bude tvoje smrt. Pořádně se rozhlídni. To je naposled co vidíš denní světlo." Pronesla jsem pohřebním tónem jako ze špatného hororu.
Všichni se rozesmáli. Omluvila jsem se a šla se nahoru převléct. Ještě jsem z balkónu zavolala na Lili, ať odvede Jakea do tělocvičny. Původně jsem si chtěla vzít kimono, ale pak jsem si s úsměvem oblíkla legíny a upnuté tílko. Alespoň Jake nebude vědět, proti komu stojí.
Když jsem vešla do tělocvičny, Jake měl na sobě volné tepláky a tílko. Vypadal v něm dost sexy. Díky práci u koní měl namakané svaly na rukou a ukázkové břišní svaly. Lili se posadila úplně do růžku a urputně nás sledovala, jak se protahujeme. Došla jsem ke středu tatami a počkala, než se Jake postaví proti mně. Oba jsem se uklonili a zaujali bojový postoj.
V klidu a bez hnutí jsem vyčkávala než se Jake pohne a něco udělá. Odfrkla jsem si. To jsem mohla čekat.
Zaútočila jsem přímým kopem, který ale Jake bez mrknutí oka vykryl a mířil mi na bok postraním kopem s otočkou. Vykryla jsem ho levačkou a současně s tím mířila pravým hákem na jeho čelist. Zásah! Podíval se na mě se zaujetím. "Bomba, to se ti povedlo." Pronesl s úsměvem a tentokrát zaútočil první on. Chvilku jsme se oťukávali a zkoušeli, co kdo z nás umí. Najednou jsem ho držela v kravatě. On mě popadnul za hlavu, přehodil si mě přes rameno a já dopadla na záda s vyraženým dechem. On si na mě sednul a ruce mi chytil jako ve svěráku svými. "Poražená?" ptal se se zájmem.
"Ani ne," odpověděla jsem. Vyškubla jsem svoje ruce, podtrhla ty jeho, převalila ho na záda a sedla si na něj.
"Tak co?" ptala jsem se, zatímco on se zkoušel vykroutit. Když se mu to nepodařil přiznal porážku a usmál se. "Fajn, vyhrála si. Jaký máš pásek?" zeptal se zvědavě a mezitím se zvedal na nohy.
"1. dan černého pásu. A ty? Jsi dobrý." Potřásala jsem mu rukou jako soupeři.
"Nejsem dost dobrý. Mám zatím tmavě hnědý, ale příští týden dělám zkoušku na 1.dan černého pásu. Nechceš se přijít podívat? Ty samozřejmě můžeš taky Lili, když budeš chtít." Otočil se i na Lili, která pořád seděla zaraženě v koutě a zírala na nás, jako kdybychom přišli z jiné planety a měli na hlavě tykadla a bůhví co ještě.
Najednou se zvedla a běžela k nám s křikem. "To bylo to nejúžasnější, co jsem kdy viděla. Nechcete to třeba někdy zopakovat?" dychtivě po nás koukala.
"No, možná…."
"Jo, jo, jo, já vás mám oba tak ráda. A skákala od jednoho ke druhýmu a střídavě nás objímala.
Usmála jsem se na Jakea a on Lili objímal a usmíval se na mě.
**
Bylo okolo šesté, než jsme se dosyta vyřádili v bazénu, tak jsem se Jakea zeptala, jestli nechce zůstat na večeři. Souhlasil, ale nejdříve zavolal domů, aby Danny a rodiče neměli strach.
Sarah nám udělala výborné palačinky. Usoudili jsme ale po marmeládové bitvě, že máme ještě hlad, tak jsme se rozhodli, že si objednáme ještě pizzu. Když je poslíček přinesl, přestěhovali jsme se ven na lehátka a povídali si. Už už se rozpoutávala další bitva. Jake si mě zrovna přehodil přes rameno a běhal po zahradě jako šílený. Utíkal i se mnou před Lili, která nás pronásledovala s obřím vodním dělem. Křičela a smála jsem se, zatímco mi proudy vody stékaly do vlasů a pod tričko. Najednou se rozezněl přes zahradu zvučný hlas: "Vidím, že se dobře bavíte. To asi, abych zase šel, že ano?" otočila jsem se udiveně za hlasem.
"Aarone, co tady děláš? Nevěděla jsem, že přijdeš." rozeběhla jsem se k němu a objala ho. Objal mě taky, ale pusu mi nedal. Při letmém pohledu jsem zjistila, že se dívá za mně na Jakea. Stál vedle Lili s trochu nechápajícím výrazem.
"Aarone, uklidni se. Jake je jen kamarád. Jenom jsme blbli." odstrčila jsem se od něj a nevěřila, že dělá co dělá. Došel před Jakea a podíval se na něj dosti arogantním pohledem.
"Co si myslíš, že děláš? Ještě jednou mi sáhneš na holku, tak tě zabiju. Je ti to jasný?" majetnicky si mě přitáhl k sobě a pořád upíral vražedný pohled na Jakea. "A teď vypadni, než tě vynesu v zubech." A ukázal na dveře. Odstrčila jsem se od něj a naštvaně se na něj podívala. A poprvé jsem si všimla toho, co jsem předtím ignorovala. Aaron byl přiopilý.
"Aarone, tohle je můj dům a já určuju, kdo odsud odejde. A teď bych tě chtěla poprosit, abys odešel ty. Jsi opilý. Nechci tě tu, dokud nebudeš střízlivý. Jake a Lili tu ještě zůstanou."
"Eli, to je v pohodě, půjdu. Neřeš to." ozval se za mnou Jake a sbíral svoje věci a chystal se odejít.
"Ne Jakeu. Ty tu zůstaneš. Nebude tě odsud jen tak někdo vyhazovat. Jsi moje návštěva. A jestli se to někomu nelíbí, tak ať jde on." a významně jsem se podívala na Aarona.
"Tak to teda ne Elizabeth," naštval se Aaron. "Ty teď půjdeš se mnou a hezky si promluvíme, protože jak vidím, asi nechápeš pojem "moje holka"." Při těch slovech mě popadnul za ruku a táhl mě pryč od Jakea a Lili. Vzpírala jsem se, ale nemohla jsem se mu vyškubnout. Zatáhl mě za roh baráku a tam mě přirazil na zeď.
"Co si sakra o sobě vůbec myslíš. Myslíš, že jakmile jsem z dohledu, tak si poběžíš za jinýma debilama? To ste si tu jako dali trojku? A nesnaž se mi kecat." třásl se mnou a bolestivě mi svíral ruce.
"Aarone, pusť mě. Okamžitě toho nech. Jsi opilý. Žádám tě, abys teď hned odešel, než někdo z nás udělá něco, čeho by později litoval." žádala jsou ho a snažila se setřást jeho ruce.
"Hele, víš co jsi?" nedbal vůbec na moje slova. "Jsi normální kurva, co se zahazuje s každým na potkání. Jenom se divím, že jsem to neviděl dřív ty jedna děvko!" a dál už se Aaron nedostal. Rozmáchla jsem se, dostala ruku ze sevření a vrazila mu plnou silou facku. On jen chvíli nevěřícně trhnul hlavou a zíral na mě. Najednou se rozmáchl, vrazil mi pěstí přímo do čelisti, až jsem se hlavou praštila do hlavy o zeď za sebou a spadla jsem na zem. On do mě kopnul, pak se sklonil, vzal mě pod krkem a vytáhl zpět do stoje.
"Ty jedna svině." řval na mě. "Tys mě normálně praštila. Za to tě teď zabiju." Sípala jsem a pokoušela se strhnout jeho ruku z krku. Už jsem začínala vidět rozmazaně.
Najednou mi ruka z krku zmizela a já se konečně mohla nadechnout. Zhroutila jsem se na zem a viděla už jenom, jak Jake drží Aarona a táhne ho pryč. Nade mnou se skláněla Lili a víc už jsem neviděla.
**
"Jakeu, panebože ona se nehýbe. Je mrtvá. On jí zabil. Panebože." slyšela jsem Liliin hlas jenom mlhavě. Pokusila jsem se pohnout rukou nebo otevřít oči, ale nešlo to. Byla jsem jako zkamenělá.
Cítila jsem jen, jak mi někdo přiložil prsty ke krku a měřil tep. "Neboj, žije. Jen omdlela. Pojď, ukaž mi cestu k ní do pokoje."
Cítila jsem, jak mě někdo zvedl ze země a pak už jen cestu po schodech v něčí náruči a pak měkká postel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama